Historia

Folvark Klimosz to miejsce o długiej historii, również gastronomicznej.

Obecna restauracja i dom weselny powstał na miejscu dawnego XIX wiecznego folwarku w Pogwizdowie, w powiecie cieszyńskim, który został częściowo odrestaurowany, a częściowo odbudowany. Architektura budynku została w możliwie jak największym zakresie zachowana i pieczołowicie odtworzona, aby jak najlepiej oddać klimat dawnej historii Śląska Cieszyńskiego. W niezwykle stylowej sali restauracji / pubu odrestaurowano ceglane ściany i łukowate sklepienie, które nadają temu miejscu wyjątkowego uroku.
Przez wiele lat obiekt restauracyjny był prowadzony przez, nieżyjącego już, Krzysztofa Klimosza jako „Dom Weselny Klimosz”. ŚP. Krzysztof Klimosz był pasjonatem gotowania i do dziś pamięć jego wyśmienitych potraw, jest ciągle żywa wśród gości z pobliskich miejscowości, z okolic Cieszyna, Skoczowa, Jastrzębia Zdroju,\r\na nawet z Czech.
Obecni właściciele Folvarku Klimosz – Bożena i Mirosław Klimosz – są uznanymi na terenie południowego Śląska mecenasami sztuki, wspierającymi lokalne akcje charytatywne i kulturalne. Państwo Klimoszowie są również pasjonatami tańca, a szczególnie tanga argentyńskiego. Odbicie tej pasji znalazło miejsce w wystroju kameralnego Pubu Argentino, słynącego w okolicy z regularnie urządzanych wieczorków tanecznych, gdzie można również nauczyć się gorącego tanga.
Nowi właściciele z powodzeniem kontynuują tradycje Domu Weselnego Klimosz w Pogwizdowie, pod nazwą – Folvark Klimosz – nawiązującą do historii tego obiektu. Folvark Klimosz to restauracja, która na stałe zagościła na kulinarnej mapie okolicy Cieszyna, jako miejsce,\r\ngdzie można zorganizować wesele i przyjęcia okolicznościowe.

HISTORIA W LICZBACH

0 wieczny budynek
0 lat doświadczenia
0 zorganizowanych przyjęć
0% zaangażowania